IWC. Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld

Varenummer: 6380400
Hammerslagspris: DKK 6.200
Vurdering: DKK 6.000

IWC. Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, støvkapsel af 14 kt. guld, hvid skive med arabertal, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 52 mm. Totalvægt 94,8 gr. Fremstår med brugsspor, revnet glas, mindre ridser, mindre buler på kant og brudt forgyldning på optrækskrone. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  27-05-2023 19:47:21