Hængeskab i renæssancestil, blandede træsorter
Hammerslagspris:
350
Vurdering:
1.000
Hængeskab, tilvirket af blandede træsorter, front med låger og skuffer med fyldninger, profileret top, kannelerede sider, indvendigt med hylder og hemmeligt rum, omkr. 1900-tallet, 1 nøgle medfølger, H. 52,5 cm. L. 49,5 cm. B. 29,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, enkelte tørrerevner og samlinger samt ene nøglehulsbeslag løst.
06-06-2023 11:44:00
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
1204339
05-06-2023
20:54:30
350