Art Deco selskabstaske af sølv med maskenet, prydet med kvaster, o. 1920'erne. Stemplet CH 800. Vægt ca. 160 g. Fremstår med brugsspor, enkelte mindre 'huller'/brud, let krøllet hank.
Varen afsluttes:
26-06-2023 16:58:30