Cartier Pasha 'Chronograph'. Herrearmbåndsur i stål
Hammerslagspris:
12.000
Vurdering:
20.000
Herrearmbåndsur fra Cartier. Model Pasha 'Chronograph', ref. nr. 2113, serienr. 6144XXX, købt år 2000.
Urkasse i stål, safirglas, lys skive med punktindeks, datovisning, riflet krone og pushers med cabochonsleben safir, bagkasse med glas, mekanisk værk med automatisk optræk, cal. 205, monteret på Cartier stållænke. Ø. 38 mm. uden krone, ca. indvendig Ø. 19 cm. Boks, pung, manual, servicekvittering, led og certifikat medfølger.
Fremstår med brugsspor, ridser og hak på glassets midte på højre. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Sidst serviceret år 2013 hos Cartier.
27-05-2023 20:21:59
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
1092390
27-05-2023
20:19:59
12000
171983
27-05-2023
20:18:00
11500
1092390
27-05-2023
20:16:29
11000
171983
27-05-2023
20:15:50
10500
1092390
25-05-2023
22:44:09
10000