Georg Jensen. Sennepskrukke nr. 965

Varenummer: 6368158
Vurdering: DKK 6.000

Søren Georg Jensen (1917-1982) for Georg Jensen. Sennepskrukke af sterlingsølv, inderside med blå emalje. Dessin 965. Stemplet SGJ. Fra perioden efter 1945. H. 7,5 cm. Vægt: 97 g. Brugsspor.
Auktionen afsluttes:  17-06-2023 11:03:24