Vurdering:
5.600
Moderne italiensk halscollier prydet med ni brillantslebne diamanter i rund indfatning sat i forløb på ankerkæde af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske Gold Hallmarks. L. 42 cm. Vægt: ca. 3,5 gr. Halskæden fremstår med minimale brugsspor.
17-06-2023 21:06:00