Hans Olsen. Fire spisestole / skalstole, model 107 (4)

Varenummer: 6318587
Vurdering: DKK 10.000

Hans Olsen. Fire spisestole / skalstole med stel af massivt bejdset bøgetræ, ryg af formbøjet fineret bejdset bøgetræ, sæde og ryg nybetrukket med gult møbelstof, aftageligt rygstykke. 1960'erne. Fremstillet ved Bramin, model 107. SH. 45 cm. Fremstår med brugsspor, mærker i træ, slitage på bejdsning. (4)
Auktionen afsluttes:  12-04-2023 12:32:33