Brillant roset ring af 14 kt hvidguld 0.28 ct

Varenummer: 6300313
Vurdering: DKK 2.800

Brillant roset ring af 14 kt hvidguld prydet med brillant slebet diamanter på i alt ca 0.28 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS-SI, ringstørrelse 53,5 / 17,2 mm, stemplet mester samt 585. Vægt 2,9 gram. Fremstår med almindelig brugsspor.
Auktionen afsluttes:  30-11-2022 19:21:00