En samling udskårne antikke piber m.m. samt cigarklipper i bronze med tjur (9)

Varenummer: 6297259
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 5.000

En samling udskårne antikke piber i merskum, bruyère m.m., én med engelsk montering i sterlingsølv, et cigarrør i resin, heraf seks i originale etuer. Endvidere en Wiener Bronze cigarklipper i bronze med tjur. Fremstår med brugsspor, patina, lille pibe med knækket pibeskaft. (9)
Auktionen afsluttes:  19-02-2023 20:22:44