Vurdering:
4.600
Moderne brillant-solitairering af platin med svungen front prydet brillantslebnen diamant på 0.07 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Caraten er stemplet i ringskinnen samt PT900, H.F med logo K i cirkel. Vægt ca. 6 g. Front B. 0,72 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor på platin.
14-02-2023 17:48:16