Catharina Schwartz. Marine med skibe i høj sø

Varenummer: 6294897
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.500

Catharina Schwartz (tysk/holstensk, 1837- efter 1871). Marine med skibe i høj sø. Olie på træ. Sign.: 'Catharina Schwartz'. 22 x 30,5 (46,5 x 56) cm.
Fremstår med let gulnet fernis.
Auktionen afsluttes:  20-11-2022 20:34:10

220953 20-11-2022 20:32:10 DKK 350
37979 19-11-2022 14:22:47 DKK 300