Brillant ring af 18 kt hvidguld, 1.70 ct
Vurdering:
8.000
Brillant ring af 18 kt hvidguld prydet med brillant slebet diamanter hvor af 7 brillanter indfattet i rødguld omkranset af utallige mindre brillanter på i alt 1.70 ct. Farve: Top Crystal (I) / Wesselton (H), Klarhed: VS2 til SI2, ringstørrelse 55 / 17,5 mm, stemplet 750 samt mester, vægt 8,8 gram. Fremstår med lette brugsspor.
05-12-2022 19:38:00