Kranium-vedhæng af 18 kt. hvidguld med brillantpavé og rubiner, 2.20 ct
Kranium-vedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med talrige pavéfattede brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Caraten på brillanter er stemplet på øsken. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Øjne i form af to større runde facetslebne rubiner, i alt ca. 0.20 ct. Monteret i dobbelflettet kæde af 18 kt. hvidguld med carabinlås. Stemplet TP for Tresor Paris med engelske London import gold Hallmarks. Samlet vægt ca. 9,1 g. H. Inkl. øsken 2,72 cm. B. 1,28 cm. Kæde L. 52 cm. Minimale brugsspor. (2)
Varen afsluttes:
06-12-2022 14:42:00