Vurdering:
6.000
Moderne brillant-solitairering af platin med fast spiralsnoet ringskinne prydet med brillantsleben diamant på 0.07 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: SI. Stemplet carat i ringskinnen samt HF, PT950. Vægt ca. 8,2 g. Front B. 0,65 cm. Ringstr. 54/17,25. Lettere brugsspor på hvidguld.
25-02-2023 20:00:31