Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Sølv, bronze, kobber og tin
Sølvbestik
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Sølvmester Oscar F. Dahl. Fem skønvirke hummergafler af sølv (5)
Varenummer
:
6282123
Hammerslagspris
:
1.200
Vurdering
:
1.500
Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6313195
Sølvmester Oscar F. Dahl, København (reg. 1904 - afm. 1937). Fem hummergafler af sølv udført med skønvirke ornamentik i relief på skaft. L. 19,5 cm. Stemplet O. Dahl samt Københavns Bymærke, anno 1920. Samlet vægt: ca. 182 gr. Hummergaflerne fremstår med aldersrelaterede brugsspor samt graveret monogram. (5)
04-12-2022 20:16:04
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1834159
01-12-2022
16:41:07
1200