Guldring m/ brillanter, 14 kt, 0.15 ct.

Varenummer: 6281756
Vurdering: DKK 4.000

Massiv guldring af 14 kt guld prydet med tre diamanter på tilsammen ca. 0.15 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI-P1. Ringstr. 17,75 mm /56. Stemplet Sisi/585. Vægt ca. 6 gram. Leveres i smykkeæske. Fremstår med minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  18-12-2022 20:58:00