Vurdering:
Venini-tilskrevet & Murano. 'Zanfirico Fazzoletto' tørklædevase usign. H. 12 cm, Ø 13 cm samt figur i form fugl (chip el. afstød ved næb) m/ klistermrk. H. 35 cm, begge dele i flerfarvet glas. Enkelte brugsspor. (2)
01-12-2022 15:18:51