Sukkerfad/opsats med slibninger
Vurdering:
Sukkerfad el. opsats m/ slibninger, på hul stilk på rund fod (linier i glasset på fod), 20. Årh., H. 12, Ø 14 cm. Fremstår m/ alm. brugsspor bl.a. slebet kant m.m.
06-01-2023 10:06:19