Ærthøj Jensen & Mølholm Herning. Høj skænk af palisander,

Varenummer: 6266813
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 6.000

Ærthøj Jensen & Mølholm Herning. Høj skænk af fineret og massiv palisander, front øverst med fire skydelåger, bag hvilke hylder, bag midterste låger barindretning med hylder og spejl samt par udtræksbakker i fineret palisander. Front nederst tre skuffer, stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 109,5 L. 200 B. 47 cm. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  17-11-2022 16:14:38

2075033 17-11-2022 16:12:33 DKK 2200
1854948 13-11-2022 13:44:55 DKK 2000