Gå til mobilt website
Log ind
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Dansk
English
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Øvrig billedkunst og skulpturer
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Log ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Carl Bloch, kopi efter. 'Ved Niels Kaas Dødsleje'
Varenummer
:
6248362
Hammerslagspris
:
300
Vurdering
:
Carl Bloch (1834-1890), kopi efter. 'Ved Niels Kaas Dødsleje'. Olie på lærred. Sign.: 'Eli Andersen'. 106 x 100 cm. Fremstår med afskalninger og krakeleringer.
Nærværende maleri er en kopi efter Carl Blochs maleri fra 1880, idag udstillet på Frederiksborgmuseet i Hillerød.
13-10-2022 20:04:25
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
415068
09-10-2022
20:24:07
300