Jørgen Christensen. Skab/skænk af nøddetræ

Varenummer: 6247608
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 1.500

Jørgen Christensen. Skab/skænk af fineret nøddetræ. Front med nedfalden låge bag hvilke skuffer samt rum. Nøgle medfølger. H. 78 cm. B. 116 cm. D. 50 cm. Fremstår med hul i bagbeklædning, ridser og brugsspor.
Auktionen afsluttes:  07-08-2022 19:34:00

2009869 07-08-2022 15:19:16 DKK 1000