Vurdering:
54.000
Italiensk brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld prydet med med 16 større brillantslebne diamanter hele vejen rundt, i alt ca. 5.00 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal-Crystal (H-I-J). Klarhed: SI-P1. Stemplet 750 med italienske Milano gold Hallmarks. Vægt ca. 4,2 g. B. 0,41 cm. Ringstr. 54/17,25. Minimale brugsspor.
13-09-2022 10:48:00