TAG Heuer 'Carrera Day-Date'. Herreur i stål med sort skive, ca. 2010'erne
Hammerslagspris:
9.000
Vurdering:
13.000
Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Carrera Calibre 5, ref.nr.: WAR201A-1, cal. 5, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, centreret sekundviser, safirglas, "åben" bagkasse med frit udsyn til værket, monteret med original lænke af stål med foldelukke, mekanisk urværk. Ø. 41 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor, overfladeridser på safirglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
07-08-2022 19:34:47
Kundenr. | Dato | Tid (CET) | Bud | |
1766841
07-08-2022
14:14:51
9000