Vurdering:
9.000
Engelsk diamantring af platin front prydet med 3 større brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.36 ct., flankeret af 12 baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med engelske Sheffield gold Hallmarks for 2007. Vægt ca. 4,7 g. Front B. 0,32 cm. Ringstr. 53/16,75. Almindelige aldersrelateret brugsspor på platin.
22-09-2022 20:00:53