Arne Jacobsen, Munkegaardsstole (4)

Varenummer: 6234669
Hammerslagspris: DKK 4.800
Vurdering: DKK 10.500

Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt valnødfinér, med stel af sortlakeret stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodeller, fremstår uden brugsspor, dog kan der være enkle håndteringsmærker. Modelfoto. (4)
Auktionen afsluttes:  10-02-2023 19:18:00

1253764 10-02-2023 16:30:29 DKK 4800