Vurdering:
12.000
Herrearmbåndsur fra Oris, model Big Crown Moonphase Complication, ref.nr.: 7566, cal. 581, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og stregindeks, ugedag- og datoangivelse, månefase, plexiglas, monteret med original stållænke med foldespænde, automatisk urværk. Ø. 38 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor, ridser på plexiglas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
07-09-2022 19:27:31