Varenummer: 6221234
Vurdering: DKK 5.000

Dansk guldsmed. Armring af 14 kt. guld, stemplet "SAV 585". Indvendigt mål: ca. 6,5 cm. B. ca. 2 mm. Vægt: ca. 10,3 gr. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes:  07-08-2022 19:09:30