Vurdering:
15.500
Retro brillantcocktailring af 18 kt. hvidguld oval front prydet med 103 større og mindre brillant- og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.55 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 10,5 g. Frontmål 2 x 1,75 cm. Ringstr. 50/16. Fremstår omlavet i ringstørelsen, ustemplet og med aldersrelateret brugsspor på hvidguld.
10-08-2022 20:16:41