Vurdering:
25.000
Moderne brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med talrige større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.88 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750, DA 288. Vægt ca. 13,2 g. 3,2 x 3,15 cm. Minimale brugsspor.
08-08-2022 20:39:20