Vurdering:
48.000
Herrearmbåndsur fra Chopard, model Mille Miglia Chronograph, ref.nr.: 2250, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med arabertal, datoangivelse ved 4" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med original læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 39 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
09-08-2022 19:29:12