Vurdering:
6.000
China. Brillianthjertering af 14 kt. guld og hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.79 ct. Farve: Champagne - Top Crystal. Klarhed: SI-P1. Stemplet China med JS i logo samt 585. Vægt ca. 3,9 g. Front B. 1,29 cm. Ringstr. 52/16,5. Brugsspor på guld.
29-07-2022 19:37:30