Dansk møbelproducent. Par sengeborde / natborde, nød (2)

Varenummer: 6198795
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK 2.000

Dansk møbelproducent. Par sengeborde / natborde i fineret nøddetræ med front af enkelt skuffe. 1960'erne. H. 50 B. 54 D. 35 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker.
Auktionen afsluttes:  12-07-2022 08:37:22