Farstrup. Armstol, bøgetræ
Vurdering:
2.000
Farstrup. Armstol med stel af massivt lakeret bøgetræ med tremmeryg- samt sider, sædehynde betrukket med blåt stof medfølger. 1960'erne. Sh. 40 cm. Fremstår med brugsspor, slitage, flere åbne samlinger, vakkelvorn stel med flere løse sprosser.
24-08-2022 11:32:47