Laurits Sørensen, efter P.S. Krøyer. Fiskerbåd på Skagen Nordstrand (cd)

Varenummer: 6167375
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.000

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6185159
Laurits Sørensen (1882-1952), efter P.S. Krøyer. Fiskerbåd på Skagen Nordstrand, 1891. Olie på lærred. Sign. Laurits Sørensen. 31 x 47 cm (41 x 57 cm). Obs. Beskrivelsen ændret.
Auktionen afsluttes:  15-03-2022 19:53:00