Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair
Næste bud:
6.000
Vurdering:
8.000
Preben Fabricius og Jørgen Kastholm. Stol 'Tulip' chair, betrukket med sort læder. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Walter Knoll. H. 89 cm. B. 68 cm. SH. ca. 44 cm. Fremstår med enkelte ridser på fod samt brugsspor.
06-05-2024 11:28:10