SAX Møbelfabrik. Et sæt på seks stole, nypolstret med sort læder (6)

Varenummer: 5981333
Vurdering: DKK 6.000

SAX Møbelfabrik. Spisestole med stel af bejdset bøg, sæder betrukket med sort læder. Sædehøjde ca. 45 cm. 1960'erne. Fremstår med brugsspor samt slitage. Enkelte stole fremstår med brugsspor på stel samt nypolstret med sort læder. (6)
Auktionen afsluttes:  25-03-2024 12:58:12