Peter J. Lassen. Montana opstilling, D. 38 cm. (5)

Varenummer: 5710952
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 2.000

Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana opstilling, bestående af:
To model 7176, H. 18,3 cm. x B. 24 cm. x D. 38 cm.
To model 1176, H. 18,3 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm.
Model 6176, H. 18,3 cm. x B 35,4 cm. x D. 38 cm.
Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 163 Black Jade. Opstillingen er skruet sammen. Ophængslister medfølger til model 4176 og 1176. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser kan forekomme. (5)
Auktionen afsluttes:  11-07-2020 19:29:49