Carl Fischer, tegning, rygbillede, 1948

Varenummer: 5643224
Hammerslagspris: EUR 325
DKK 2.421
Vurdering: EUR 500
DKK 3.725

Carl Fischer (1887-1962), tegning, kvinderyg, akvarel på papir, 1948. Siddende kvindefigur set bagfra i interiør på brun baggrund, signeret og dateret nederst til venstre, 52 x 38 cm (77 x 61 cm).
Auktionen afsluttes:  16-08-2020 21:26:00