Varenummer: 5471719
Vurdering: DKK 14.000

Herrearmbåndsur fra Guinand, model Triple Date Moonphase, ref.nr.: C 041-50, cal. 7750, i urkasse af forgyldt stål med stålbagkasse, hvid emaljeskive med romertal, separat sekundviser, ugedag-, dag-, dato- og månefase, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med stållænke, automatisk urværk. Ø. 40 mm. Indvendig L. ca. 20 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  06-01-2020 20:42:00