Vurdering:
8.000
Afrikansk ceremoni-trompet. Udskåret & patineret træ. Sider med maskeudskæringer samt top med siddende figur. Tre omløbende bånd af skind. Fremstår med slitage, revner og afslag. L. 56. Munding 9 x 4,5 cm.
18-11-2019 20:12:01