Børge Mogensen Lounge bord, teak og eg.
Vurdering:
12.000
Børge Mogensen (1914-1972). Loungebord med stel af egetræ, skråstivere af metal, bordplade i fineret teak. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. 1960'erne. H. 65, L. 180, B. 75 cm. Fremstår med minimale aldersrelaterede brugsspor.
22-08-2019 20:44:00