Vurdering:
40.000
Ernst Meyer 1797-1861. Italiensk bjerglandskab, i forgrunden dansescene. Usigneret. Olie på lærred. 82 x 123 cm. (110 x 142) cm. Fremstår med mindre afskalning i højre side. Lærred rentoileret.