Samling sølvsmykker i sterlingsølv og sølv (18+1)

Varenummer: 3871312
Hammerslagspris: DKK 500
Vurdering: DKK < 1.000

Samling sølvsmykker i sterlingsølv og sølv. Omfatter 4 halskæder, 3 armbånd, 4 ringe, 1 vedhæng, 1 broche, 2 ørestikker med indlagt turkis, 1 par manchetknapper, 1 kongemærke. Endvidere et ustemplet armbånd af uvist metal. Samlet vægt af sølv ca. 136 g. Fremstår med brugsspor, den leddelte kæde er uden lås, og det ene armbånd med defekt lås. (18+1)
Auktionen afsluttes:  19-06-2015 15:05:23