Samling Tekno biler (13)

Varenummer: 3790966
Hammerslagspris: DKK 1.650
Vurdering: DKK 2.500

Samling Tekno biler i form af bla. 9 militærkøretøjer hvoraf 2 med presning samt en med projektør, denne med limning, militærkøretøjerne fremtræder i en ellers velholdt stand. DSB bus, Carlsberg ølvogn med ølkasser samt kanon, bus, ølvogn og kanon fremstår med brugsspor og enkelte mangler. Medfølgende cigaræske med Reisler figurer i form af soldater (13)
Auktionen afsluttes:  19-04-2015 20:16:27