L. Lange Svendborg brændeovn, Model 6704

Varenummer: 3750750
Hammerslagspris: DKK 1.450
Vurdering: DKK 2.000

Kakkelovn af støbejern, rigt prydet med støbninger. Stemplet L. Lange Svendborg, model 6704. H. 120 cm. Front med tre låger. Fremstår nyligt restaureret. Stammer fra Søndergades Apotek i Horsens (tidligere Helms apotek).
Auktionen afsluttes:  11-03-2015 20:34:48