Aino Møller, keramisk relief, kvinde i bad

Varenummer: 3052535
Hammerslagspris: DKK 650
Vurdering: DKK 1.200

Figurkomposition, kvinde i bad af Aino Møller (f. 1954) af glaseret lertøj og stål. Sign. Aino bag på plade. 13 x 14 cm (28 x 28).

Varen er doneret af Aino Møller. Vejl. pris: 1500 kr

Hele beløbet går ubeskåret til ’Gi’ en skulptur til Aarhus’, hvor Lauritz.com med en række donorer indsamler til at give Aarhus by en permanent skulptur, indkøbt fra Sculpture by the Sea. Lauritz.com donerer både køber- og sælgersalær. Læs mere om projektet her…

NB! Det er ikke for sent at donere varer eller oplevelser for at rejse penge til indkøb af skulpturen. Vi er åben for indlevering hos Lauritz.com filialen i Egå, Havvej 2 til og med d. 21. juni.

Kontakt:
Projektleder: Anna Lindskrog
Mobil (+45) 21 27 76 14
skulptur@lauritz.com
Auktionen afsluttes:  09-07-2013 19:12:00