Denna auktion är annullerad

Varenummer: 3002681
Vurdering: SEK 1.000
DKK < 1.000

Petra Börner, litografi, motiv 'Waves'. Bladmått 41,5x59 cm. Signerad samt numrerad 3/25. Petra Börner skapar illustrationer genom att skära med skalpell i papper. Genom att använda dessa papper lager på lager, skapas det ett fantastiskt djup i hennes bilder.

Denna vara är skänkt av Petra Börner/ Woo Agentur, genom ett samarbete mellan Stockholms Stadsmission och Lauritz.com. Under perioden 24 maj till 7 juni auktioneras unika föremål och upplevelser ut där hela behållningen från auktionerna, inklusive Lauritz.coms köp- och säljprovisioner, går till Stockholms Stadsmissions arbete för barn och unga i utsatthet.