Knud Sinding cd

Varenummer: 2990641
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK < 1.000

Knud Sinding 1875-1946. Olie på lærred. Slæbebåd og sejlskib, København med Holmen i baggrunden. 24 x 34 ( 30 x 40 ) cm. Monogramsigneret. Proviniens: Hidrører fra boert efter Knud Sinding.
Auktionen afsluttes:  23-05-2013 12:43:00