Skrivbord i teak, märkt BBB, 1960-tal

Varenummer: 2239986
Hammerslagspris: SEK 2.100
DKK 1.340
Vurdering: SEK 1.500
DKK < 1.000

Skrivbord i teak, märkt BBB, 1960-tal. Troligen svenskt. Bordsskiva med jalousi, fack och lådor. I sarg lådor med nyckel. Kopplade ben. Stämpelmärkt BBB Vedex. Bruksslitage. Färgskiftningar på skiva. B: 120, D: 75, H: 96 cm.
Auktionen afsluttes:  20-05-2011 19:28:00