IWC Schaffhausen. Herrearmbåndsur i 14 kt. guld

Varenummer: 6246517
Vurdering: DKK 10.000

Herrearmbåndsur fra IWC Schaffhausen. Urkasse i 14 kt. guld, skive med stregindeks og arabertal, riflet krone, mekanisk urværk med manuelt optræk, cal. 89, monteret på sort læderrem. Ø. 33 mm. uden krone. Boks medfølger. Fremstår med brugsspor, mindre pletter på skive og ridser herunder på glas. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes:  08-11-2022 16:50:50